O nas: Dominika i PawełBlog naszanisza.pl powstaje z połączenia naszych wspólnych pasji i rozmaitych doświadczeń. Oboje mamy za sobą sporo literackich wtajemniczeń, intelektualnych odkryć, ale i kilka życiowych rozczarowań. Dlatego tworzymy własną, niezależną przestrzeń dla twórczych poszukiwań i językowych manifestacji.

Dla obojga nas pisanie jest ważną częścią życia, nawet jeśli czasem boleśnie nieobecną… Pisanie nie musi za nic przepraszać, niczego dowodzić, zdobywać, wiedzieć na pewno, rozumieć najlepiej; z niczego się tłumaczyć i na nic zasługiwać. Pisanie musi się dziać. Nasza Nisza powstaje również po to, żeby nasze pisanie mogło wydarzać się kiedy zechce i dokładnie tak, jak ma na to ochotę. To pisanie szuka czytelnika, który ma ochotę czytać.

Dominika Ciechanowicz jest introwertyczką, więc nie lubi mówić o sobie, ale na szczęście ma od tego ludzi… Dominika jest pisarką i tłumaczką z angielskiego, feministką, podróżniczką i pływaczką-maniaczką. Lubi jogę, sudoku i kuchnię wegańską, uwielbia czytać i boi się dzieci. Chciałaby mieć psa – nazwałaby go Korek, albo Karton. Zaczyna dzień o 5 rano, bo wtedy nie trzeba z nikim gadać i można spokojnie popisać w dzienniku. Ma bogate życie wewnętrzne i dużą wadę wzroku.

Tutaj znajdziesz więcej konkretnych informacji na temat literackiego doświadczenia Dominiki: portfolio.

Paweł Kaczorowski, albo Paweł Ivo Kaczorowski (PiK) – to ja. Asystuję Dominice w charakterze admina i krytycznego czytelnika. Pisuję recenzje powieści i książek z obszaru psychoterapii i terapii uzależnień. Uprawiam jogę, jestem wegetarianinem i abstynentem (od wszelkich środków zmieniających świadomość, alkoholu i nikotyny).

Nazwa bloga „Nasza Nisza” odwołuje się do dwóch projektów zainicjowanych przeze mnie na portalu Wywrota.pl w roku 2010, kiedy to byłem redaktorem prowadzącym w tym serwisie, a Dominika redaktorką działu literackiego. Były to: Nisza Krytycznoliteracka i Nisza Teatralna.

Trzymajcie kciuki i rozsyłajcie linki. Wszelkie sugestie i komentarze mile widziane! 🙂

Pozdrawiamy! Dominika i Paweł