O nas: Dominika i Paweł

Blog naszanisza.pl powstaje z połączenia naszych wspólnych pasji i rozmaitych doświadczeń. Oboje mamy za sobą sporo literackich wtajemniczeń, intelektualnych odkryć, ale i kilka życiowych rozczarowań. Dlatego tworzymy własną, niezależną przestrzeń dla twórczych poszukiwań i językowych manifestacji.

Dla obojga nas pisanie jest ważną częścią życia, nawet jeśli czasem boleśnie nieobecną… Pisanie nie musi za nic przepraszać, niczego dowodzić, zdobywać , wiedzieć na pewno, rozumieć najlepiej; z niczego się tłumaczyć i na nic zasługiwać. Pisanie musi się dziać. Nasza Nisza powstaje również po to, żeby nasze pisanie mogło wydarzać się kiedy zechce i dokładnie tak, jak ma na to ochotę. To pisanie szuka czytelnika, który ma ochotę czytać.

Dominika Ciechanowicz jest introwertyczką, więc nie lubi mówić o sobie, ale na szczęście ma od tego ludzi. Dominika jest pisarką i tłumaczką z angielskiego, feministką, emigrantką i pływaczką-maniaczką. Lubi jogę, sudoku i kuchnię wegańską, uwielbia czytać i boi się dzieci. Chciałaby mieć psa – nazwałaby go Korek, albo Karton. Zaczyna dzień o 5 rano, bo wtedy nie trzeba z nikim gadać i można spokojnie popisać w dzienniku. Ma bogate życie wewnętrzne i dużą wadę wzroku.

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat literackiego doświadczenia Dominiki: portfolio.

Paweł Kaczorowski – jestem facetem po wielu przejściach i kilku nagrodach. Aktualnie zbieram siły i materiały; słucham siebie i uprawiam jogę; redukuję kontakty i oczyszczam umysł. Czytam głównie prozę, poezję czasem podglądam. Po kilku latach milczenia próbuję wrócić do pisania. Asystuję Dominice w charakterze admina i krytycznego czytelnika.

Nazwa bloga „Nasza Nisza” odwołuje się do dwóch projektów zainicjowanych przeze mnie na portalu Wywrota.pl w roku 2010, kiedy to byłem redaktorem prowadzącym w tym serwisie, a Dominika jedną z redaktorek. Były to: Nisza Krytycznoliteracka i Nisza Teatralna.

Trzymajcie kciuki i rozsyłajcie linki. Wszelkie sugestie i komentarze mile widziane! 🙂

Pozdrawiamy! Dominika i Paweł