O nas: Dominika i Paweł

Blog naszanisza.pl powstał z połączenia naszych wspólnych pasji i rozmaitych doświadczeń, nie tylko tych z obszaru kultury. Oboje mamy za sobą sporo literackich wtajemniczeń, intelektualnych odkryć, ale i kilka życiowych rozczarowań. Dlatego tworzymy własną, niezależną przestrzeń dla twórczych poszukiwań i językowych manifestacji.

Dla obojga nas pisanie jest ważną częścią życia, nawet jeśli czasem boleśnie nieobecną. Pisanie nie musi za nic przepraszać, niczego dowodzić, zdobywać, wiedzieć na pewno, rozumieć najlepiej; z niczego się tłumaczyć i na nic zasługiwać. Pisanie musi się dziać. Blog Nasza Nisza powstał również po to, żeby nasze pisanie mogło wydarzać się kiedy zechce i dokładnie tak, jak ma na to ochotę. To pisanie szuka czytelnika, który ma ochotę czytać.

Dominika Ciechanowicz jest introwertyczką, więc nie lubi mówić o sobie, ale na szczęście ma od tego ludzi… Dominika jest pisarką i tłumaczką z angielskiego emigrantką, feministką, podróżniczką i pływaczką-maniaczką. Lubi jogę, sudoku i kuchnię wegańską, uwielbia czytać i boi się dzieci. Zaczyna dzień o 5 rano, bo wtedy nie trzeba z nikim gadać i można spokojnie popisać w dzienniku. Ma bogate życie wewnętrzne i dużą wadę wzroku. Mieszka w Islandii.

Tutaj znajdziesz więcej konkretnych informacji na temat literackiego doświadczenia Dominiki: portfolio.

Paweł Kaczorowski – studiowałem filozofię na UWr i przez wiele lat z pasją zajmowałem się literaturą i organizacją wydarzeń kulturalnych; jako Paweł Ivo Kaczorowski (PiK) publikowałem w prasie i w sieci wiersze, eseje, recenzje teatralne, muzyczne i literackie.

Aktualnie skupiam uwagę i energię w moim obszarze zawodowym – na terapii uzależnień oraz rozwoju osobistym. Pisuję recenzje literackie oraz artykuły o tematyce związanej z psychoterapią i terapią uzależnień. Uprawiam jogę, jestem wegetarianinem i abstynentem (od wszelkich środków zmieniających świadomość).

Nazwa bloga „Nasza Nisza” odwołuje się do dwóch projektów zainicjowanych przeze mnie na portalu Wywrota.pl w roku 2010, który współtworzyliśmy z Dominiką i wieloma innymi pasjonatami. Były to: Nisza Krytycznoliteracka i Nisza Teatralna.

Wszelkie sugestie i komentarze do naszych tekstów są mile widziane! 🙂

Pozdrawiamy! Dominika i Paweł